14.10.15

„Арт-терапія, як ефективний засіб подолання стресу”

При аналізі психофізіологічних небезпечних та шкідливих чинників велике значення приділяється стресу, що виникає внаслідок тривалого впливу на працюючого комбінованої дії психоемоційних перевантажень та небезпечних виробничих чинників.

Під стресом (англ. stress) - тиснення, натискання, напруження) прийнято розуміти стан психічної напруженості, викликаний небезпеками, що виникають у людини при розв'язанні важливої для неї задачі.
Термін "стрес" часто застосовується не тільки в охороні праці, але й у повсякденному житті. За останні роки психоемоційний стрес став глобальною проблемою виживання людства. Як же боротися зі стресом?

Антистресові малюнки, про які піде далі мова, – це, фактично, арт-терапія – особлива форма психотерапії, яка засновується на мистецтві та творчості. Варто зазначити, що арт-терапія може бути не тільки лікуванням, а й допоміжним методом для акумулювання внутрішніх сил, розвитку мозкової активності. Арт-терапія допомагає розслабитися і виплескувати негативні емоції, думки, почуття, приглушити або взагалі усунути різні психологічні розлади, стреси, страхи. Також це запорука основи творчого розвитку й позитивний вплив на особистість в цілому.

 Кожна людина здатна творчо виражати себе, але з віком вона часто втрачає цю здатність, не дозволяючи собі співати, майструвати, вимазати руки фарбою, блокуючи свої творчі задатки та емоційно обмежуючи. Всі невисловлені думки залишаються в тілі, що може призвести до психофізичних розладів. А творче самовираження здатне спрямувати людину до емоційному розкріпаченню, викликати потужні творчі імпульси. Проявляючи себе творчо, людина знаходить можливість вибудовувати своє життя успішно.
Розкриття свого потенціалу через мистецтво є одним з кращих способів виразити почуття. Арт-терапія не ставить ніяких обмежень і протипоказань, представляючи безпечний метод зняття напруги, перетворення негативних емоцій на позитивні. Заняття з арт-терапії в мовному центрі «Логос», надають клієнтам впевненість, сили, здатні допомогти вирішити непросту ситуацію, підвищити самооцінку, абстрагуватися від неприємностей. 
У процесі малювання потрібна концентрація уваги. Підберіть момент, коли вам ніхто не заважатиме, включіть медитативну музику і на хвилину пориньте всередину себе. Намалюйте за допомогою циркуля або тарілки коло. Кладіть рисунок згідно зентанглу, проте пам’ятайте, що він повинен бути симетричним. Далі варто малювати фарбами, адже вони допомагають накопичити півтони, робити плавні мазки, вони м’які і пластичні.
Малюйте, не розмірковуючи про сюжет в деталях. Важливо прислухатися до внутрішніх імпульсів – це дасть можливість доторкнутися до глибин несвідомого і знайти в ньому свою емоційну точку опори. Закінчивши малюнок, подивіться на нього уважно і спробуйте проаналізувати кольори, деталі, фігури. У кожній мандалі, як у дзеркалі, відбивається ваш настрій і внутрішній стан на даний момент. Гармонізуйте мандалу, перемальовуючи ті деталі, які здаються вам неприємними: створіть з вже отриманих ліній нові.
У цьому процесі, як і в інших, важлива не кінцева мета, а сама дія. У будь-якому випадку пророблена робота має цілющий ефект і сприяє вашому особистісному зростанню. Варто зазначити, що покращення стану виникає незалежно від того, будете ви аналізувати малюнок чи ні.
Коли берешся за улюблене творче заняття здається, що проблеми відходять у небуття і поганий настрій залишає!
Бувай, стрес! Привіт, радосте!

Немає коментарів:

Дописати коментар